Co to jest Fotowoltaika?
Co to jest Fotowoltaika?- Euro-Nort
- FOTOWOLTAIKA || PANELE SŁONECZNE || PANELE FOTOWOLTAICZNE || OGNIWA FOTOWOLTAICZNE
Poznań, Oborniki, Szamotuły, Grodzisk Wielkopolski, Środa Wielkopolska, Komorniki, Luboń, Mosina, Plewiska, Puszczykowo
Fotowoltaika zyskuje coraz większą popularność zwłaszcza w dobie gdy możemy skorzystać z dofinansowania. W Polsce przez to na dachach ludzi coraz częściej widać panele słoneczne, które w ciągu dnia produkują energie elektryczną przyjazną dla środowiska.
Co to jest fotowoltaika?
Jest to dziedzina nauki oraz techniki, która zajmuje się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną, czyli mówiąc wprost wytwarzaniem prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego.
Do czego służy fotowoltaika?
W dzisiejszych czasach ceny energii zależne są od zapasów materiałowych elektrowni. Przeważnie materiałem wykorzystywanym do produkcji energii jest węgiel. Nic dziwnego więc, że instalacja fotowoltaiczna zyskuje na popularności. Osoby posiadające panele słoneczne nie tylko korzystają z odnawialnego źródła energii, ale także mogą zaoszczędzić prąd i zasilić dodatkowe urządzenia zmniejszając w ten sposób ostateczną kwotę widniejącą na rachunku.
Rodzaje ogniw fotowoltaicznych
- Krzem monokrystaliczny — kupując instalacje, która zbudowana jest z tego materiału mamy pewność, że zostanie przetworzona jak największa ilość promieni słonecznych na energię elektryczną. Jednak ma to także wpływ na cenę za prąd.
- Krzem polikrystaliczny — nazywany także polikrzemem jest to polikrystaliczna postać krzemu o wysokiej czystości. Jest on stosowany w fotowoltaice oraz jako surowiec do produkcji krzemu monokrystalicznego.
- Krzem amorficzny — nie ma on postaci kryształu, przez co posiada wysoce chaotyczną strukturę, która posiada wiele wad. Wpływa to na sprawność modłów, która wynosi zaledwie 9–14%.
Jak działają panele fotowoltaiczne?
Ogniwa fotowoltaiczne produkcją energię wtedy gdy pada na nie światło słoneczne. Promienie są tutaj strumieniem cząsteczek, które posiadają porcje energii. Energia ta dociera do ogniwa, a następnie instalacje fotowoltaiczne przerabiają ją w prąd.
Fotowoltaika korzyści
- Niże rachunki za prąd
- Niezależność od dostawcy prądu
- Łatwa konserwacja paneli
- Wytrzymała budowa paneli
Jak obliczyć potrzebną moc paneli fotowoltaicznych?
Jeśli chcemy szybko i łatwo dobrać moc by nasze panele fotowoltaiczne działały z jak najlepszą wydajnością możemy skorzystać z kilku dostępnych wzorów. Kwota rachunku miesięcznego w zł * 12 miesięcy * 2 / produkcja roczna z kW = moc instalacji fotowoltaicznej. W przypadku gdy więcej energii elektrycznej zużywamy zimą powinniśmy skorzystać ze wzoru kwota rachunku miesięcznego w zł * 12 * 2,1 / produkcja roczna z kW = moc instalacji fotowoltaicznej.
EURO-NORT
Napisz do nas lub zadzwoń, aby dowiedzieć się, czy możemy spełnić Twoje wymagania w zakresie instalacji, montażu i konfiguracji konkretnego urządzenia lub grupy produktów.
Mailowo odpisujemy w ciągu 24h. Telefonicznie, jeśli nie uda nam się odebrać, to oddzwonimy w ciągu 1h-2h.
Dane firmy
EURO-NORT
Sp. z o.o.
ul. Wierzbięcice 44A/40A
61–568 Poznań
NIP: 7831828165
REGON: 387707745
KRS: 0000873809
FORMULARZ KONTAKTOWY
Numer konta
33 1140 2004 0000 3402 8084 6971
Mbank
Firma zarejestrowana jest w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), prowadzonej przez Ministra właściwego do spraw gospodarki.
Firma EURO-NORT najaktywniej działa na terenie Wielkopolski, szczególnie w miejscowościach: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo, Plewiska.
Ochronę prawną oraz spełnienie wymagań RODO zapewniają prawnicy z serwisu:
Ochronę Twoich danych gwarantuje bezpieczne i szyfrowane połączenie SSL:
Projekt i wykonanie: Piotr Jeziorny